Главная \ Украина, Только украинские новости, Новости \ 11 квітня в «Бабиному Яру» вшанують пам’ять в’язнів фашистських таборів
11 квітня в «Бабиному Яру» вшанують пам’ять в’язнів фашистських таборів
11 квітня об 11:00 із нагоди відзначення Міжнародного Дня визволення в’язнів фашистських таборів на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відбудеться загальноміський захід, у рамках якого відбудеться Ритуал Пам’яті з покладанням квітів до Пам’ятного знаку «Пам’ять заради майбутнього», Меморіалу пам’яті загиблих у Бабиному Яру, пам’ятника загиблим у колишньому концтаборі «Сирецький».
У заході візьме участь керівництво міста, члени громадських організацій ветеранів війни – колишніх в’язнів фашистських концтаборів, учнівська молодь.
Запланована кількість учасників заходу – 200 осіб.
Місце проведення: перетин вулиць Олени Теліги та Дорогожицької, Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр»
Довідково.
11 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів. У цей день у 1945 році американські війська увійшли на територію Бухенвальда – найбільшого концентраційного табору.
Усього під час Другої світової війни на території нацистської Німеччини, в країнах-союзниках Третього рейху і на окупованих ними територіях діяло (окрім в’язниць, гетто тощо) 14 000 концентраційних таборів. В’язнів нацисти спалювали в печах крематорію (часом заживо), труїли в газових камерах, брали кров для солдатів вермахту, на них ставили страшні медичні експерименти, випробовували нові препарати, катували, ґвалтували, морили голодом і при цьому примушували працювати до повної знемоги.
У березні 1945 року на території Бухенвальда спалахнуло збройне повстання, організоване інтернаціональними силами самих ув’язнених. Коли в концтабір увійшли американські війська, повстанці вже контролювали табір смерті. У значній мірі завдяки цьому фашисти не встигли замести сліди своїх страшних злочинів і свідчення в’язнів дійшли до міжнародного нюрнберзького трибуналу.
Усього на територіях, підконтрольних гітлерівцям, у концтаборах, таборах смерті, в’язницях утримувалось 18 млн осіб. Із них більше 11 млн були знищені. Серед загиблих – 5 млн громадян колишнього СРСР, а також 6 мільйонів євреїв із різних країн. Кожен п’ятий в’язень був дитиною.
Щорічно, до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів, у Києві вшановують пам’ять про мільйони невинно загиблих у фашистських таборах.